Plac piknikowy


2 grudnia 2007

W ubiegłym roku Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „IMPULS” podjęło prace w celu uporządkowania terenu w okolicy ulicy Łąkowej, aby mógł tam powstać tak potrzebny mieszkańcom naszej miejscowości teren sportowo-rekreacyjny. Naszym zadaniem było stworzenie na tym pustym terenie Placu Piknikowego, który by służył dzieciom, młodzieży, nam wszystkim, abyśmy mogli tam bezpiecznie spędzać czas. W roku bieżącym planowaliśmy kolejne prace, aby jesienią tego roku zasiać trawę i zagospodarować cześć terenu (wytyczyć boiska, postawić bramki itp.). Niestety, nie udało nam sie to, ponieważ pojawiły sie okoliczności, które sprawiły, iż prace nad stworzeniem Placu Piknikowego zostały wstrzymane. Nie jest bowiem znany długoterminowy plan zagospodarowania tego terenu (przypomnijmy, że jest to teren parafii) i jakiekolwiek wiążące decyzje mogą być podjęte przez właściciela - czyli władze
kościelne w połowie przyszłego roku. Szkoda, bo przez te kilka miesięcy teren ponownie zarósł krzakami, widać, że wysypywane są tam niepotrzebne nikomu rzeczy – śmieci, szkło, gruz po remoncie domu itp. Jeżeli władze kościelne wyraża zgodę na zagospodarowanie tego terenu z możliwością kilkuletniego jego użytkowania przez mieszkańców Teresina – potrzebny będzie wspólny wysiłek wielu znaczących sił z terenu naszej gminy, trzeba będzie bowiem zorganizować, przewieźć i rozplantować olbrzymia ilość ziemi niezbędną do podniesienia terenu i zasiania trawy.

Stowarzyszenie „IMPULS” nie zarzuca prac nad utworzeniem miejsca wypoczynku dla rodzin z osiedla Granice. Zamierzamy bowiem zaangażować sie w pomoc przy powstaniu placu zabaw dla dzieci, którego budowy podjęli sie strażacy na tyłach nowo powstałej remizy strażackiej przy ulicy Południowej. Mamy nadzieje, że nie zawiedziemy pokładanych przez Państwa nadziei i nowy plac zabaw jaki powstanie w tamtym rejonie będzie początkiem wielkiego wspólnego przedsięwzięcia przy ulicy Łąkowej.