Pomóż Monice


Mając na celu pomoc osobom potrzebującym pragniemy przedstawić historię Moniki Ziółkowskiej - trzynastoletniej dziewczynki - mieszkanki Teresina. W wieku 3 lat stało się coś co na zawsze zmieniło jej życie – uległa bowiem wypadkowi samochodowemu. Dziewczynka przez 4 miesiące leżała w śpiączce, a gdy wreszcie odzyskała przytomność okazało się, iż skutki wypadku są bardzo poważne. Diagnoza brzmiała: niedowład spastyczny czterokończynowy w następstwie urazu czaszkowo-mózgowego – a prościej mówiąc mózgowe porażenie dziecięce. Dzięki uporczywej rehabilitacji w wielu klinikach, ale przede wszystkim dzięki ogromnej, codziennej pracy z Moniką jej rodziców, dziewczynka odzyskała w niewielkim stopniu sprawność ruchową. Chodzi samodzielnie na bardzo krótkich dystansach - choć pewniej czuje się, gdy jest wsparta na innej osobie. Ma nadal trudności z chwytaniem i poruszaniem obiema dłońmi, także zaburzenia mowy wciąż się utrzymują, ale widać postępy.

Monika jest uczennicą 6 klasy Szkoły Podstawowej w Teresinie jednakże z uwagi na stan zdrowia uczy się w trybie indywidualnego nauczania w domu. Mozolna praca rodziców, nauczycieli, rehabilitantów i logopedów przynosi efekty, jednakże pociąga za sobą również ogromne nakłady finansowe, które muszą być ponoszone ciągle, bez ustanku, gdyż każda, nawet najkrótsza przerwa w rehabilitacji zaprzepaszcza efekt osiągnięty dotychczas i trzeba rozpoczynać wszystko od nowa.

Środki jakimi dysponuje rodzina Moniki są ograniczone dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc dla tej dziewczynki, która tak naprawdę całe swoje dotychczasowe życie walczy o lepsze jutro. Może właśnie ta determinacja sprawi, że kiedyś będzie ona mogła żyć choć trochę podobnie do swoich rówieśników – biegać, jeździć na rowerze - iż pomoc innych w czynnościach dnia codziennego jaka teraz jest jej niezbędna - nie będzie potrzebna. Miejmy w tym swój udział. Pomóżmy…

Oto numer konta, na które można wpłacać pieniążki przeznaczone na rehabilitację Moniki:


Monika Ziółkowska
BS/Sochaczew
61 92 83 0006 0005 5169 3000 0010


Składamy w Państwa ręce to nasze wołanie o pomoc dla Moniki, choćby najmniejszą, z nadzieją i ufnością….

Członkowie Stowarzyszenia