Bieg teresiński po zdrowie


"Bieganie to prosty sport. Nie potrzebujesz kilogramów sprzętu i grubego portfela. Twoje całe wyposażenie to porządne buty. Twoja sala treningowa to cały świat"

Mamy za sobą dwie edycje Teresińskiego Integracyjnego Biegu Po Zdrowie.

15 września odbył się Pierwszy Teresiński Bieg Po Zdrowie. Trasa biegu wiodła ulicami Teresina: Druckiego Lubeckiego, Lipową, Torową, Warszawską, Długą, Rynkową, Południową, Łąkową, Teresińską, (leśnym duktem w stronę pałacu), Druckiego Lubeckiego z metą pod Halą GOSiRu. Wystartowało 56 uczestników – bieg ukończyło 55.
Ale nie tylko dorośli mieli okazję zakosztować ducha sportowej rywalizacji, zanim bowiem wystartował bieg główny odbył się Bieg Krasnali czyli bieg dla dzieci do lat 5. Wzięło w nim udział 20 maluchów w wieku od 1,5 do 5 lat.
Dodatkowo został zorganizowany konkurs plastyczny na najbardziej oryginalny wizerunek Wójta i prezentowane były wystawy o historii Gminy oraz o słynnych sportowcach z naszego terenu. Oprawę muzyczną zapewniła sekcja wokalna TOK (Anna Radomska, Sylwia Brzywczy, Anna Radkowska, Agata Brzywczy), zespołi muzyczny (Leszek Lewicki, Kamil Sobczak, Paweł Dałkiewicz) oraz Douglas P. Johnson. Zdjęcia z imprezy są dostępne w Galerii.

W 2008 w trakcie drugiej edycji imprezy odbyły się biegi wokół stadionu GOSiR na dystansach 100, 200, 400, 800, 1600 i 6000 metrów. Część sportową imprezy zorganizował UKS Filipides.
Równolegle z zawodami lekkoatletycznymi Pan Tomasz Polak, prezes zarządu „Fundacji na rzecz wspierania szachów w Warszawie”, przedstawił prezentację "Szachy – czy interesujące tylko dla szachistów?"
Imprezę uświetnili swoją obecnością Państwo Monika i Bartosz Soćko. Pani Monika Soćko to mistrzyni Polski 2008 w szachach, jedyna polska szachistka, która poszczycić się może wypełnieniem wszystkich norm na tytuł męskiego arcymistrza. To osiągnięcie zalicza ją do elitarnego grona zaledwie kilkunastu kobiet na świecie. Pan Bartosz Soćko to arcymistrz szachowy, mistrz Polski 2008 w szachach, zaliczany obok Michała Krasenkowa do grona najlepszych polskich szachistów.
Po prezentacji chętni rozegrali kilka partii szachowych. Odważni zmierzyli się z państwem Soćko.

Mamy nadzieje, że bieg na stałe wpisze się w kalędzarz imprez organizowanych w naszej gminie.

MJ